ESTRADA MŁODYCH
IZABELA TRELA - fortepian
Fryderyk Chopin - "Walc h-moll Op.69 Nr 2"
Izabela Trela urodziła się w 2011 roku. Jest tegoroczną absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach w klasie fortepianu mgr Natalii Drozen-Czaplińskiej.
Jest laureatką licznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów. Do jej najważniejszych sukcesów należą: II miejsce podczas XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz (2024 r.), I miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Wiosenne spotkania muzyczne" w Kolbuszowej (2024 r.), III miejsce podczas XXVI Ogólnopolskiego i Miedzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Tuchowie (2023 r.) oraz II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu (2023).
Uczestniczyła w licznych warsztatach pianistycznych: XV Letnim Kursie Muzycznym w Rabce w klasie prof. Olgi Łazarskiej, w warsztatach z Marią Wosiek oraz prof. Andrzejem Pikulem podczas festiwalu Piano e Forte, w XXIX i XXX Ogólnopolskich Warsztatach Pianistycznych w Krynicy-Zdrój w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just, prof. Pawła Zawadzkiego, Anny Borkowskiej oraz prof. Andrzeja Tatarskiego. Jako laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego miała okazję uczestniczyć w warsztatach z prof. Mariuszem Drzewickim.
Jest laureatką stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne w ramach Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego.
WOJCIECH PANOCHA - klarnet
Malcolm Arnold - "Sonatina na klarnet i fortepian" cz. 1 Allegro con brio i cz. 2 Andantino
akompaniament: Ewelina Panocha
Wojciech Panocha – uczeń klasy klarnetu mgr Dominika Chrobaka w Szkole Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie. Jest laureatem trzeciej nagrody na VII Świętokrzyskim Festiwalu Instrumentów Dętych w Kielcach. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta angażując się w wiele projektów jako chórzysta chóru katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses, a także jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Brał udział w licznych lekcjach mistrzowskich, podczas których kształcił się m. in. u Jana Jakuba Bokuna, Romana Widaszka, Piotra Lato, Doroty Boruch –Żołnacz.
PATRYCJA PODRAZA - skrzypce
Max Bruch – „Kol Nidrei Op. 47”
akompaniament: Małgorzata Zdebska
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w ZSM w OSM I stopnia w Tarnowie, w klasie Karoliny Bartczyszyn-Południak, a następnie kontynuowała pod kierunkiem dr Izabeli Szlachty-Dowgiałło, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2019 roku. Obecnie kontynuuje naukę gry na skrzypcach w ZSM w OSM II stopnia w Tarnowie, w klasie piątej pod kierunkiem Reginy Szlachty. Wiolinistyczne umiejętności doskonaliła na Warsztatach Szkolnych w Tarnowie w klasie skrzypiec dr hab. Adama Mokrusa, Mistrzowskich Kursach Artystycznych 2022 w klasie skrzypiec dr hab. Janusza Wawroskiego, Mistrzowskich Kursach Artystycznych 2023 w klasie skrzypiec dr hab. Agaty Szymczewskiej, 25. Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec dr hab. Wojciecha Koprowskiego, szkoliła się również pod okiem dr hab. Marii Sławek oraz uczestniczyła w Warsztatach Szkoły Letniej Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Brała udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Muzyka Bez Granic” jako członek orkiestry.
FILIP GÓROWSKI - akordeon
Bogdan Precz – „Fantasia Polacca”
Filip Górowski urodzony w 2009 roku uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie, w III klasie akordeonu II stopnia pod kierunkiem Pawła Kusiona.
Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych (w tym rekomendowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej) m.in.: w Ostravie, Gorlicach, Stanach Zjednocznych, Wieliczce, Sanoku, Krakowie czy Belgradzie. Bierze udział w kursach i warsztatach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez prof. dra hab. Klaudiusza Barana, prof. Teodoro Anzellotti, dra hab. Rafała Grząka, dra Mateusza Stankiewicza i innych.
Jest wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Tarnowa za wybitne osiągnięcia artystyczne.
MARIA MIŁKOWSKA - skrzypce
Édouard Lalo – "Symfonia hiszpańska d-moll Op. 21 cz. 1"
akompaniament: Małgorzata Zdebska
Maria Miłkowska - uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie Katarzyny Balas.
Maria Miłkowska gra na skrzypcach od 6 roku życia. Ukończyła PSM I im. ks. Józefa Tischnera w Domosławicach w klasie Pani Natalii Ogorzelskiej. Obecnie uczy się w PSM II im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie Pani Katarzyny Balas. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Występowała min. w Filharmonii Krakowskiej, ECM im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Uczestniczyła w licznych kursach, warsztatach, m.in. u prof. Anny Rzymyszkiewicz, prof. Oriany Masternak, prof. Jakuba Jakowicza, prof. Bartłomieja Nizioła, prof. Mariusza Patyry, prof. Adama Mokrusa. Od 8 roku życia Marysia gra w orkiestrach i zespołach symfonicznych szkolnych i regionalnych. Była koncertmistrzem Międzyszkolnej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej Małopolska, z którą zaprezentowała się również jako solistka min. ECM im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Obecnie jest koncertmistrzem w Orkiestrze Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.
JULIA MAZUR - fortepian
Fryderyk Chopin - "Ballada As-dur Op. 47"
Ukończyła z wyróżnieniem II stopień Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Makal-Żmudy. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem dr Julii Kociuban-Maximov oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie „Daina miestui" w Kownie. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła na licznych warsztatach i kursach mistrzowskich m.in w Krynicy-Zdrój, Łańcucie, Poznaniu i Łodzi pod kierunkiem wybitnych pianistów i pedagogów m.in.: Andrzeja Jasińskiego, Karola Radziwonowicza, Pawła Zawadzkiego, Joanny Ławrynowicz-Just, Marioli Cieniawy, Anny Wesołowskiej-Firlej oraz Sławomira Dobrzańskiego.
SARA CYZ - skrzypce
Camille Saint-Saëns - "Danse Macabre Op. 40"
akompaniament: Małgorzata Zdebska
Sara Cyz - uczennica VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie w klasie Reginy Szlachty, w wieku lat 13 debiutowała jako solistka z Tarnowską Orkiestrą Kameralną (2019). Jest laureatką III miejsca na VIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Srebrna Szybka" Kraków (2018) oraz wyróżnienia na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku (2020/2021).
Koncertmistrz Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie (2016-2018 oraz 2022-2023), a także Tarnowskiej Orkiestry Młodzieżowej Appasionato (2022-2023). Stypendystka Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Laureatka Tarnowskiej Marki Talentu (2018). Szkoliła się podczas lekcji mistrzowskich pod okiem: prof. Romana Lasockiego, dra Adama Mokrusa, dra Mariusza Patyry, prof. Antoniego Cofalika, prof. Piotra Tarcholika oraz prof. Agaty Szymczewskiej. W 2023 roku uczestniczyła w Warsztatach Szkoły Letniej Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
PIOTR CYGAL - fortepian
Claude Debussy - "La plus que lente"
Fryderyk Chopin - "Etiuda C-dur Op. 10 nr 1"
Piotr Cygal - obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Swój pianistyczny warsztat kształci w klasie fortepianu dr Julii Kociuban-Maximov oraz w klasie kameralistyki dr Sylwii Michalik. W 2023 roku ukończył z wyróżnieniem POSM II st im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie prof. Wojciecha Cieciory.
Uczestnik lekcji mistrzowskich m.in. z Andrzejem Tatarskim, Beatą Bilińską, Michałem Drewnowskim, Danielem Röhm. Przez cały cykl kształcenia brał udział w wydarzeniach kulturalnych (obecnie w koncertach organizowanych przez Koło Pianistów AM w Łodzi) oraz w wielu konkursach pianistycznych jako solista oraz kameralista. Koncertował m.in. w krakowskim Klubie Garnizonowym i Piwnicy Baranami. Urodzony w 2004 roku. Pochodzi z Małopolski.
MIKOŁAJ BEKER - wokal
Kabaret Starszych Panów - "Piosenka jest dobra na wszystko"
Hanka Ordonówna - "Pierwszy znak"
Mikołaj Beker – lat 15, mieszka w Szczucinie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie akordeonu, a obecnie uczniem Prywatnego Konserwatorium Muzycznego II Stopnia w Tuchowie. Od szóstego roku życia był członkiem i solistą chóru „Clave de Sol” oraz jest solistą Orkiestry Dętej w Szczucinie.
W 2023r. ukończył Szkołę Podstawową w Szczucinie i kontynuuje naukę w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. W przyszłości chciałby zostać aktorem głosowym – dubbingowcem.
Osiągniecia artystyczne:
• Uczestnik 7 edycji programu The Vice Kids gdzie doszedł do etapu Bitwy w drużynie CLEO
• I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „MAŁOPOLSKA 2022”
• II miejsce w ogólnopolskim konkursie wokalnym „Bez tremy”
• I miejsce Wojewódzki Konkurs Wokalny 2023 „Twórczość kabaretu starszych panów”
• I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Moniuszko - Twórca Romantyczny”
• Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Zaśpiewaj i TY dla Niepodległej” – nagranie płyty
• I miejsce, Nagroda Grand Prix, Nagroda specjalna Przewodniczącego Jury w Wojewódzkim Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolędowym "Kolęda Hej"
• Koncert Finałowy chóru "ClAVE DE SOL" Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska "Moniuszko śpiewany inaczej" w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie – nagranie płyty.
Aktualnie Mikołaj uczy się pod kierunkiem pani Krystyny Szymańskiej – muzyk – wokalistka, Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Wydział Wokalno – Aktorski, Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.
MAŁGORZATA ZDEBSKA - fortepian, akompaniament
Małgorzata Zdebska - pianistka, kameralistka, akompaniatorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w licznych festiwalach, m.in. Krakowska Jesień Muzyczna, Duettissimo, Voice and Piano. Pianistka otrzymała wiele dyplomów za wyróżniający akompaniament na konkursach. Laureatka międzynarodowych konkursów kameralnych w duecie fortepianowym Emes Piano Duo. W swojej działalności specjalizuje się w akompaniamencie skrzypcowym.